Kinkiety loftowe – najmodniejsze oświetlenie naszych wnętrz

Lip 23, 2018 | Poradniki | 0 komentarzy

Wysokie, industrialne pomieszczenia uzupełnić można oświetleniem loft. Stylowe, modernistyczne, o nieco surowej formie – tak w skrócie można opisać lampy loftowe. Ich forma nawiązuje do pofabrycznych budynków i od wielu lat stanowi niesłabnące źródło inspiracji dla wielu designerów wnętrz.  

Styl industrialny – czym się wyróżnia?

Moda na styl industrialny we wnętrzach rozpowszechniła się bardzo szybko i szeroko. Dziś uważany jest on za wyjątkowo wyrafinowany symbol gustu, swobodny i artystycznych inspiracji. Cechą stylu industrialnego jest otwarta przestrzeń, duże okna, które są źródłem naturalnego światła. Do wykańczania wnętrz używa się surowych materiałów m.in. cegła, surowy beton, metal. W industrialnym pomieszczeniu nie ma wyraźnego podziału na poszczególne pomieszczenia, co zwiększa przestronność lokalu. Jeżeli chodzi o dodatki, to panuje taka zasada, że im prostsze będą to formy, tym łatwiej będzie nam osiągnąć efekt minimalizmu, który przecież tak bardzo ceniony jest we wnętrzach industrialnych. W mieszkaniu loft bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Industrialna lampa dodatkowo podkreśla nowoczesny charakter aranżacji.

 

Kinkiety loftowe do nowoczesnych wnętrz

Lampy loftowe stylizowane są na stare lampy przemysłowe, przez co wykonane są zazwyczaj z metalu, szkła, tworzyw sztucznych, a ich forma przypomina oświetlenie użytkowane w dawnych fabrykach. Klosze inspirowane reflektorami, czy żarówki bez oprawy to znaki rozpoznawcze dla tego oświetlenia. Najważniejszym elementem lamp i kinkietów loftowych są charakterystyczne żarówki retro. Tego typu oświetlenie to absolutny HIT. Niczym niezasłonięte oświetlenie to wyznacznik stylu loftowego. Szczególnie pożądane są sprawiające wrażenie lekkości lampy z drutu, które mogą występować w wielu kolorach, dlatego z łatwością można dopasować je do wystroju wnętrza. Z kolei kinkiety metalowe są niezwykle proste i stylowe, a przy tym niebanalne. Doskonale pasują do wszystkich pomieszczeń – sypialni, salonu, jadalni, kuchni czy łazienki. Kinkiety loftowe z całą pewnością będą stanowić ciekawą ozdobę pomieszczenia, a przy tym mocno i wyraźnie je oświetlać.

Kinkiety loft są również bardzo praktyczne w użytkowaniu – można je umieścić wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na duże lampy. Często są również jedynym źródłem światła, zwłaszcza w tych pomieszczeniach, gdzie nie mamy innych źródeł światła.

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
jakie kinkiety do kuchni
Funkcjonalne kinkiety do kuchni

Kuchnia to serce domu, dlatego tak ważne jest, aby była odpowiednio zaaranżowana, a przy tym dostatecznie doświetlona. W kuchni musi...

Zamknij