Kinkiety na wysięgniku – wygodne oświetlenie pasujące do każdego domu

Kwi 1, 2020 | Artykuły | 0 komentarzy

Kinkiety są lubianym i przez to bardzo popularnym typem lamp. Zawdzięczają to łatwemu montażowi i różnorodności modeli – każdy z nich pozwala oświetlić otoczenie inaczej i nadać wnętrzu odmienny charakter. Projektanci znaleźli odpowiedź na każdy problem związany z kinkietami, dlatego na rynku pojawiły się lampy z wyłącznikiem na przedłużeniu, albo futurystyczne modele na wysięgnikach. Właśnie tym ostatnim poświęcimy dzisiejszy artykuł. Zapraszamy do lektury.

Po co wysięgnik do lampy? Jedno rozwiązanie – wiele zastosowań

Nie każdy posiadał kiedyś lampkę czy lusterko na wysięgniku, dlatego najłatwiej będzie wytłumaczyć to zjawisko na przykładzie odkurzacza. Zazwyczaj jego rury są jednej typowej długości, które wydłużamy, dokładając do konstrukcji kolejne części. Inni producenci poszli z wygodą o krok do przodu i zastosowali rury teleskopowe, które możemy dostosować do naszego wzrostu, czy odkurzanej płaszczyzny. Gdyby nie one, to z pewnością odkurzanie byłoby o wiele bardziej uciążliwe, a po dłuższym sprzątaniu ból pleców nie dałby nam normalnie funkcjonować.

Podobnie jest z lampami. Kinkiety są niezwykle wygodne w użyciu. Mogą oświetlić podłogę i sufit jednocześnie, a te ruchome łatwo nakierujemy w najczęściej użytkowany punkt. Jeśli do możliwości regulacji kąta nachylenie dodamy wysięgnik, to sukces mamy murowany. Potrzebujemy oświetlenie do czytania, jednak tym razem chcemy usiąść nieco dalej od ściany? Żaden problem. A może zamiast na ulubiony fotel, naszym życzeniem jest doświetlenie stolika, przy którym dziecko akurat odrabia lekcje? To również będzie łatwe do zrobienia, w dodatku bez montażu nowego oświetlenia. We wszystkim pomoże nam wysięgnik.

Gdzie można zamontować kinkiet z wysięgnikiem? Kilka sprytnych rozwiązań

Kinkiet z wysięgnikiem przyda się w wielu pomieszczeniach i w każdym z nich może pełnić nieco inną funkcję. Ponadto jego nowoczesny wygląd doda smaku kompozycji i świetnie zwieńczy nowoczesny design naszego wnętrza. Wysięgnik z powodzeniem zainstalujemy w sypialni, salonie, kuchni, łazience, garderobie, a nawet w przedpokoju.

Kinkiet z wysięgnikiem w kuchni

Kinkiet z wysięgnikiem w kuchni i jadalni sprawdzi się znakomicie. Świetnym pomysłem wydaje się montaż takiego typu oświetlenia nad stołem, ponieważ zwiększy funkcjonalność kącika jadalnego. Szczególnie z lampy ucieszą się właściciele małych mieszkań, ponieważ zyskają dodatkowe biurko, przy którym będą mogli posadzić dzieci, co zajmie je podczas gotowania i innych podobnych codziennych czynności.

Kinkiet z wysięgnikiem w salonie

Salon jest świetnym miejscem na tego typu kinkiety. To pomieszczenie, które traktujemy jako wizytowe, dlatego wszelkie rozwiązania podkreślające niezależność i pomysłowość właścicieli będą w cenie. Umieśćmy kinkiet z wysięgnikiem przy ulubionym fotelu, a umilimy sobie chwile spędzane z książką lub inne hobby, które wymagają dobrego oświetlenia. Nietypowym wariantem lamp z wysięgnikami są również żyrandole, które można znacznie obniżyć. Osoby często zapraszające znajomych z pewnością ucieszą się z takiej możliwości.

Kinkiet z wysięgnikiem w łazience

Szukając zastosowania dla kinkietów z wysięgnikami, nie możemy pominąć łazienki. To pomieszczenie wymaga czasami bardzo precyzyjnego oświetlenia, które jednocześnie nie zajmie nam wiele miejsca i nie zostanie szybko zniszczone przez parującą wilgoć. Kinkiet świetnie sprawdzi się przy lustrze, gdzie z bez problemu oświetli całą okolicę zlewu. Z kolei wysięgnik pozwoli dopasować lampkę do naszych potrzeb i ułatwi wiele czynności, takich jak golenie, makijaż, czy wieczorne mini SPA.

Kinkiet z wysięgnikiem w sypialni

Nie ma lepszego miejsca na kinkiet z wysięgnikiem niż sypialnia. Bardzo dobrze wiedzą o tym wielbiciele konsumowania dobrej lektury przed snem. Lampę warto zamontować za łóżkiem, wtedy z łatwością wysuniemy ją, kiedy będzie potrzebne wsparcie podczas czytania. Modeli kinkietów jest tak dużo, że bez problemu powinniśmy dobrać odpowiedni model, pasujący do naszej sypialni.

Kinkiet z wysięgnikiem w garderobie

Kinkiet z wysięgnikiem może być też w garderobie. Dzięki kompaktowej formule nie zajmuje dużo miejsca, a jego rozłożenie pomoże doświetlić nie tylko ubrania, ale także cześć pomieszczenia. Kinkiet można połączyć z taśmami LED ukrytymi pod pułkami, co nada całości nowoczesnego stylu i ułatwi wybór odpowiedniej stylizacji.

Jak może wyglądać wysięgnik do lampy? Wybieraj wśród wielu możliwości!

Wysięgnik do lampy nie zawsze musi wyglądać tak samo. Możliwości jest wiele, ponieważ projektanci wpadli już na ogromną ilość rozwiązań. Niektóre z nich opierają się na teleskopowo składanych rurkach, inne są poskręcanymi ze sobą elementami, w których kąt nachylenia decyduje o ułożeniu lampy. Oryginalnym pomysłem jest wysięgnik składany jak harmonijka, który zajmuje mało miejsca, a może rozciągnąć się na znaczną odległość od ściany. Warto przejść się do sklepu i zobaczyć, ile możliwości mamy do sprawdzenia. Wiele pomysłów z pewnością nas zaskoczy.

Zapisz się do naszego newslettera