5 oryginalnych miejsc w domu, gdzie sprawdzą się kinkiety

Sie 31, 2021 | Artykuły, Poradniki | 0 komentarzy

Kinkiety to dość znane, ale często niedoceniane rodzaje źródeł światła. Lampy te, kiedyś stosowane bardzo często, obecnie wybierane są coraz rzadziej. Przed zdecydowaniem się na kolejną klasyczną lampę wiszącą lub stojącą, warto jednak zastanowić się nad jej alternatywą, która często jest znacznie ciekawsza. Specjalnie dla osób niezdecydowanych przygotowaliśmy dziś zestawienie kilku oryginalnych i ciekawych miejsc w domu, gdzie wyjątkowo fajnie sprawdzą się kinkiety!

Czy kinkiet jest dobrym źródłem światła?

Rynek oświetleniowy jest obecnie na tyle rozbudowany, że podjęcie właściwej decyzji w kwestii wyboru źródeł światła do domu jest bardzo trudne. Zależy od tego komfort naszego funkcjonowania w każdym pomieszczeniu, dlatego zawsze staramy się wybrać to, co wydaje się dla nas najlepsze.

Istnieje wiele rodzajów lamp do domowych wnętrz. Jednym z popularniejszych i znanych od wielu lat typów są kinkiety! Te niepozorne źródła światła mogą zaoferować naprawdę dużo. Niektórzy uważają, że kinkiety wyszły już z mody. Prawda jest jednak taka, że w sklepach pojawiają się coraz to nowsze propozycje tego typu lamp, dopasowanych wyglądem do różnych stylów wnętrzarskich. 

#1 Kinkiet jako źródło światła w kąciku czytelniczym

Kącik czytelniczy to miejsce w domu, gdzie spędzamy znaczną część wolnego czasu – zwłaszcza podczas długich, jesienno-zimowych wieczorów, kiedy mamy ochotę jedynie na schowanie się pod kocem i wypicie ciepłej herbaty w towarzystwie ulubionej książki. Aby jednak funkcjonowanie w danym miejscu było przyjemne, warto zadbać o jego prawidłowe oświetlenie. W tym celu dużo osób decyduje się na montaż kinkietów w kąciku czytelniczym. Wariant ten sprawi, że światło będzie padało bezpośrednio na osobę, która się tam znajduje i umożliwi jej m.in. czytanie książek czy czasopism.

#2 Pokój dziecięcy z kinkietami

Kolejnym miejscem w mieszkaniu, w którym sprawdzą się kinkiety, jest pokój dziecięcy. Jest to pomieszczenie, w którym pociecha nie tylko śpi, ale często spędza tam również znaczną część dnia, np. podczas zabawy. Aby była ona przy tym wszystkim bezpieczna, ale też aby wygodnie jej się funkcjonowało, rodzice muszą zadbać o zamontowanie odpowiedniego oświetlenia w sypialni dziecka.

Kinkiety w pokoju dziecięcym sprawdzą się równie dobrze, jak każdy inny rodzaj lamp. Dzięki temu, że mogą być zamontowane w niemalże dowolnym miejscu na ścianie, można zadecydować, która część wnętrza ma zostać w szczególności doświetlona. Dzięki temu w łatwy sposób możemy zadbać o to, aby dziecko miało odpowiednie warunki do nauki przy biurku, zabawy na dywanie czy wieczornego czytania książeczek z rodzicami w łóżeczku.  

#3 Kinkiety w sypialni

Sypialnia jest kolejnym pomieszczeniem, w którym kinkiety sprawdzą się idealnie. Jest to sposób znany, choć – niestety – coraz rzadziej wybierany. A szkoda, ponieważ kinkiety w pomieszczeniu sypialnianym mogą mieć niezwykłą wartość użytkową. Szczególnie ciekawym pomysłem jest zamontowanie opisywanych typów lamp po obu stronach łóżka. Rozwiązanie takie pozwoli nie tylko na uzyskanie ciekawego wyglądu, przytulnej, ciepłej atmosfery, ale też będzie to bardzo funkcjonalne i przydatne – np. podczas wieczornego oglądania filmów czy czytania książek. Niektórzy z nas są też fanami pracy z łóżka – wówczas również przydatne mogą okazać się kinkiety jako źródła światła w sypialni.

#4 Kinkiety jako główne źródło światła w kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy znaczną część dnia. Nie służy ona tylko do sporządzania posiłków, ale również do ich spożywania. Oprócz tego często właśnie tam spędzamy czas z rodziną lub przyjaciółmi, którzy odwiedzają nas na popołudniową kawę. Aby wszystko to było możliwe w przyjemnej, domowej, ciepłej atmosferze, warto zdecydować się na wybór kinkietów jako źródeł światła do kuchni. Wariant ten pozwoli na doświetlenie konkretnych miejsc w danym pomieszczeniu, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie pożądanego efektu.

#5 Klatka schodowa z kinkietami

Ostatnim miejscem w domu, w którym również sprawdzą się kinkiety, jest klatka schodowa. Jest to pomieszczenie, które nie może pozostać bez źródła światła, ponieważ byłoby to niebezpieczne dla nas, czyli dla użytkowników znajdujących się tam schodów. Warto więc zadbać o to, aby w tym miejscu znalazła się odpowiednia ilość źródeł światła, która uzależniona jest głównie od wielkości klatki schodowej. Jeśli z kolei chodzi o rodzaj lamp, fajnie sprawdzają się w tym przypadku kinkiety. Imitują one niezbyt dużą, ale też nie za małą ilość światła, z jednej strony pozwala na bezpieczne poruszanie się schodami, z drugiej natomiast nie oślepia, dzięki czemu gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo. 

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy kinkiety są dobrą opcją do domowego biura?
Czy kinkiety mogą sprawdzić się w domowym biurze? Sprawdź 3 propozycje ich zastosowań w gabinecie

Domowe biuro to miejsce, w którym spędzamy znaczną część dnia. Co więcej, wymagana jest wówczas od nas efektywność i ogromna...

Zamknij