Czy kinkiety mogą sprawdzić się w domowym biurze? Sprawdź 3 propozycje ich zastosowań w gabinecie

Lip 29, 2021 | Artykuły, Poradniki | 0 komentarzy

Domowe biuro to miejsce, w którym spędzamy znaczną część dnia. Co więcej, wymagana jest wówczas od nas efektywność i ogromna mobilizacja do działania. To z kolei nie jest możliwe do osiągnięcia bez odpowiednich warunków w danym pomieszczeniu. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie kinkiety najlepiej sprawdzą się w domowym biurze? Zapewnij sobie optymalną ilość światła, dopasowaną do swoich potrzeb!

 

Domowe biuro – jak zapewnić sobie komfort funkcjonowania w gabinecie? 

Jeszcze kilkanaście czy nawet kilka lat temu ciężko było pomyśleć o tym, że praca mogłaby odbywać się z domowego zacisza. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm przechodzi na taki tryb funkcjonowania. Przez zdecydowaną większość osób, które mają możliwość pracować zdalnie, jest to odbierane jako ogromny plus. Nie muszą one bowiem tracić ani czasu, ani pieniędzy na dojazdy do biura i z powrotem – a to tylko jedna z wielu zalet. Jednak oprócz plusów, jakie niesie ze sobą praca z domu, stawia ona również przed nami wiele wyzwań. Jednym z nich jest zadbanie o odpowiednie warunki w danym pomieszczeniu, które umożliwią komfortowe funkcjonowanie.

Niezwykle ważną, o ile nie najważniejszą kwestią, jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie w domowym biurze. Kwestia ta jest tak istotna, ponieważ jeśli miejsce naszej pracy nie będzie prawidłowo doświetlone może to negatywnie wpływać nie tylko na komfort funkcjonowania, ale również na zdrowie naszych oczu.

Kinkiety nad biurkiem w gabinecie

Jednym z najważniejszych miejsc, w którym powinny znaleźć się kinkiety, jest ściana za biurkiem. Jest to przestrzeń, która powinna być najlepiej doświetlona, ponieważ to właśnie tam spędzamy najwięcej czasu. Czasami bywa też tak, że sam kinkiet daje zbyt małą ilość światła. Wówczas warto zainwestować w dodatkową lampkę biurkową, którą można ustawić w dowolnym fragmencie biurka. Dzięki temu będziemy mogli manewrować nie tylko kątem padania światła, ale także jego natężeniem. 

Domowe biuro z kinkietami przy łóżku

Domowe biuro jest pomieszczeniem, które nie kojarzy się z obecnością łóżka. Niekiedy jednak wygląda to tak, że jeden z pokoi przeobrażany jest częściowo w gabinet. Wówczas nie jest niczym dziwnym, że znajduje się tam sofa czy jakakolwiek inna leżanka.

Każdy, kto miał okazję pracować kiedyś z domu, wie, że niekiedy praca na laptopie z łóżka wydaje się bardzo kuszącą opcją. Wówczas przydatny okazuje się kinkiet zamontowany tuż przy nim. Włączając go, zapewnimy sobie optymalną ilość światła akurat w tym obszarze pomieszczenia. 

Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać o tym, że łóżko nie jest najlepszym miejscem do pracy. Postawa naszego ciała jest wówczas daleka od ideału, przez co z czasem mogą pojawiać się m.in. bóle kręgosłupa.

Kinkiet przy kąciku czytelniczym w biurze w domu

W domowym biurze często znajduje się również miejsce na kącik czytelniczy. Jest to przestrzeń, w której możemy odpocząć w celu zrelaksowania się, poczytania ulubionej książki czy gazety. Ważne w tym przypadku jest to, aby pamiętać o dobrym oświetleniu opisywanego miejsca. Kinkiet zamontowany na najbliższej ścianie sprawi, że ilość światła będzie optymalna – ani za mała, ani zbyt duża. Delikatna poświata nada jednocześnie pomieszczeniu niepowtarzalny klimat, przez co wnętrze będzie jeszcze przytulniejsze, a czas w nim spędzany znacznie przyjemniejszy.

Jakie kinkiety wybierać do domowego biura?

Rynek oferuje obecnie wiele rodzajów kinkietów, które mogą być dopasowane bezpośrednio do potrzeb osoby zainteresowanej. Kupując ten typ oświetlenia do domowego biura, należy zwrócić uwagę m.in. na to, czy kinkiet ma regulowane ramię. Z pewnością nie każdy będzie szukał akurat takiego modelu, jednak jest to niewątpliwe ułatwienie w kwestii manewrowania kątem padania światła i jego natężeniem.

Ważne jest również dobranie wyglądu oświetlenia do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Dzięki temu uzyskamy w domowym biurze elegancki, spójny ze sobą wystrój.

Jakie inne elementy wyposażenia oprócz odpowiedniego oświetlenia są ważne w domowym biurze? 

Wspomnieliśmy już na samym początku naszego poradnika, że oświetlenie w domowym biurze jest niezwykle ważne. Nie można jednak zapominać o innych, równie istotnych elementach gabinetowego wyposażenia. Zaliczamy do nich między innymi ergonomiczny, specjalnie wyprofilowany fotel, a także biurko o odpowiedniej wysokości i szerokości. Wszystko to sprawi, że nasze pomieszczenie będzie dostosowanym do pracy miejscem, w którym funkcjonowanie nie sprawia większych problemów.

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie kinkiety wybrać do sypialni, aby uzyskać romantyczny nastrój?
Top 3 kinkiety do sypialni – jakie wybrać, aby stworzyć romantyczny klimat?

Wykreowanie pożądanego klimatu w pomieszczeniu sypialnianym bywa niełatwym zadaniem. Na etapie urządzania wnętrz pojawia się wiele rozterek, które sprawiają, że...

Zamknij