Top 3 kinkiety do sypialni – jakie wybrać, aby stworzyć romantyczny klimat?

Cze 15, 2021 | Artykuły, Poradniki | 0 komentarzy

Wykreowanie pożądanego klimatu w pomieszczeniu sypialnianym bywa niełatwym zadaniem. Na etapie urządzania wnętrz pojawia się wiele rozterek, które sprawiają, że czujemy się zniechęceni i zdemotywowani do dalszego działania. Aby trochę ułatwić zadanie, przychodzimy z propozycją 3 topowych kinkietów do sypialni, które sprawią, że wnętrze będzie romantyczne i przytulne!

Czy na nastrój w danym pomieszczeniu może wpłynąć odpowiednie oświetlenie?

Romantyczny nastrój w pomieszczeniu sypialnianym, jak się okazuje, jest bardzo ważny. Wpływa na nasze samopoczucie – sprawia, że stajemy się rozluźnieni i zrelaksowani. Niekiedy jednak ciężko osiągnąć to w sposób łatwy i szybki. Jest jednak jedna, niezawodna metoda – zastosowanie odpowiedniego oświetlenia.

Kinkiet to rodzaj lampy znany i używany od wielu lat. Niektórzy mogą uważać, że jest to rozwiązanie niemodne i nie warto się na nie decydować. Nic bardziej mylnego.

Wykorzystanie kinkietów w sypialni, najprościej mówiąc, może zdziałać cuda. Montując je wraz z innymi rodzajami oświetlenia, np. lampami sufitowymi lub podłogowymi, możemy zapewnić sobie odpowiednią ilość światła do nauki lub pracy. Kiedy jednak zdecydujemy się na odpoczynek lub włączenie ulubionego serialu – zastosowanie samych kinkietów jako źródeł światła nada wnętrzu niezastąpiony, romantyczny klimat. 

Ciekawostka

Jeśli zależy nam na uzyskaniu romantycznego klimatu w sypialni, ważne jest również to, aby oprócz odpowiedniego rodzaju oświetlenia – w tym przypadku w postaci kinkietów – zdecydować się na ciepłą barwę żarówek. Dzięki temu wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne.

Kinkiety jako pomoc w stworzeniu romantycznego klimatu w sypialni 

Kinkiet to taki rodzaj oświetlenia, który może być zamontowany w dowolnym miejscu na ścianie. Dzięki temu mamy możliwość zadecydowania o tym, która część sypialni ma być podkreślona i wyróżniona, a która może pozostać „w cieniu”. Aby jednak jak najbardziej podkreślić romantyczny nastrój w pomieszczeniu, należy zdecydować się na zastosowanie kinkietów o odpowiednim wyglądzie. Najważniejsze jest oczywiście to, abyśmy wybierali lampy takie, które nam się podobają. Mała podpowiedź jednak z pewnością nie zaszkodzi, a może pomóc w wyborze oświetlenia.

Kinkiety z abażurami do romantycznej sypialni

Jedną z pierwszych naszych propozycji jest zastosowanie w sypialni kinkietu z abażurem. W tym przypadku warto jednak zwrócić uwagę na to, jak ten abażur wygląda. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele rodzajów kloszy, które różnią się nie tylko pod kątem koloru, ale również materiału, z którego są zrobione. 

Aby uzyskać w sypialni romantyczny nastrój, warto postawić na kinkiet z abażurem wykonanym z delikatnego, cienkiego i jasnego materiału. Może on posiadać delikatne wzory, jednak jest to kwestią indywidualną. Zastosowanie takiego rodzaju oświetlenia z pewnością wpłynie pozytywnie na klimat, panujący w pomieszczeniu.  

Sypialnia z kinkietami świecznikowymi

Kolejną ciekawą propozycją, ułatwiającą uzyskanie romantycznego klimatu w sypialni, jest zamontowanie kinkietów świecznikowych. Z pewnością duża część osób nie będzie wiedziała, jak one wyglądają, jednak w tym przypadku nie bez powodu nazwa jest taka, a nie inna. 

Kinkiety świecznikowe charakteryzują się wyglądem, zbliżonym do tradycyjnych świeczników. Oczywiście na rynku dostępne są różne wersje tego rodzaju oświetlenia – są zarówno warianty pasujące do wnętrz w stylu nowoczesnych, jak i do pomieszczeń w stylu klasycznym. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, efekt będzie podobny. 

Dobrym rozwiązaniem, pomagającym otrzymać jeszcze ciekawszy efekt romantycznego nastroju, jest ustawienie w sypialni prawdziwych świeczników ze świeczkami. Aby jednak być w pełni bezpieczni, przed snem musimy się upewnić się zostały one zgaszone.

Regulowane kinkiety do sypialni z romantycznym klimatem

Podczas urządzania sypialni bardzo ważny jest jej wygląd. Jednak przy tym wszystko nie należy zapominać o funkcjonalności poszczególnych rozwiązań. Wybierając oświetlenie do sypialni, warto rozważyć możliwość wyboru kinkietu z regulowanym ramieniem. Dzięki temu możliwe będzie ustawienie danego źródła światła w optymalnej dla nas pozycji. Ułatwi to z pewnością wiele zajęć, jak np. wieczorne czytanie książki w sypialnianym łóżku.

Co oprócz kinkietów może pomóc w osiągnięciu romantycznego nastroju w sypialni?

Zamontowanie kinkietów w sypialni to jeden z wielu sposobów na osiągnięcie romantycznego klimatu. Równie ważne są w tym przypadku inne elementy wyposażenia, również te nieposiadające wartości funkcjonalnej, jak np. różnego rodzaju ozdoby. Istotne jest również ustawienie ramek ze zdjęciami, zakup odpowiednich zasłon, pościeli czy narzuty na łóżko. Nie możemy zapomnieć także o dużej ilości miękkich i wygodnych poduszek.

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sposoby na oświetlenie łazienki samymi kinkietami
Jak oświetlić łazienkę samymi kinkietami? 3 proste triki

Łazienka to wnętrze, które spełnia wiele funkcji. Dla niektórych jest tylko miejscem do zażywania szybkiej kąpieli, dla innych natomiast pomieszczeniem...

Zamknij