Jakie wybrać kinkiety do sypialni?

Maj 30, 2018 | Poradniki | 0 komentarzy

Sypialnia to pomieszczenie, w którym pragniemy wypocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Z tego też względu oświetlenie sypialni powinno być subtelne i sprzyjające codziennemu wyciszeniu. W roli światła przy łóżku lub fotelu najlepiej sprawdzą się kiniety, czyli oświetlenie punktowe, które jest niezwykle eleganckie i stanowi piękny dodatek do wystroju wnętrza.

Oświetlenie sypialni

Planując oświetlenie sypialni, oprócz głównego źródła światła, bardzo ważne jest również to, aby postawić na oświetlenie punktowe (miejscowe), które doświetli poszczególne strefy. W roli oświetlenia miejscowego doskonale sprawdzą się niezastąpione lampki nocne, uchodzące za najważniejsze źródło światła we wnętrzu nocnym. Klasyczna aranżacja sypialni zakłada dwie lampki nocne umieszczone z dwóch stron łóżka, które dają miękkie i rozproszone światło. Ale lampki nocne to nie jedyna możliwość. Do oświetlenia strefy łóżka możemy wybrać też kinkiety, które w roli oświetlenia miejscowego w sypialni spiszą się doskonale. Kinkiety najlepiej przymocować do ściany za łóżkiem.

Dlaczego warto wybrać kinkiety do sypialni?

W wielu domach sypialnie to nieduże pomieszczenia, w których wolna przestrzeń jest bardzo ważna. Wybierając kinkiety do sypialni, mamy pewność, że nie zajmą nam one dodatkowego miejsca na podłodze czy na stoliku nocnym, na którym możemy umieścić, chociażby ramkę ze zdjęciem czy wazon z kwiatami. Warto też pamiętać o tym, że relaksowi sprzyja ład i porządek, dlatego im mniej rzeczy rozstawionych na podłodze, tym lepiej.

kinkiet w metalowej oprawie

Kinkiety do czytania

Wiele osób przed snem lubi oddać się lekturze lub poczytać prasę. Kinkiety dostarczą źródła światła niezbędnego do czytania, czyli tego z większą intensywnością oraz nastrojowe światła do odpoczynku. Ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowaniem kinkietów ze ściemniaczem tak, aby dopasować intensywność światła do aktualnych potrzeb.

Jakie kinkiety do sypialni wybrać?

Jeżeli chodzi o kinkiety, które będą nam służyć do czytania, najlepiej wybrać takie, przy których wzrok się szybko nie męczy. Gdy zależy nam na tym, aby stworzyć w sypialni przytulną atmosferę, można wybrać kinkiety z abażurami. Im ciemniejsza będzie tkanina, tym światło będzie bardziej rozproszone i delikatniejsze. Z kolei w nowoczesnej sypialni doskonale sprawdzą się modele ze szklanymi lub metalowymi kloszami. W ostatnich miesiącach prawdziwym hitem wystroju wnętrz są żarówki dekoracyjne, na przykład żarówki typu Edison. Takie oświetlenie doskonale wpisuje się w styl industrialny.

Kinkiety pełnią nie tylko funkcję praktyczną. Odpowiednio dobrane mogą podkreślić dekoracje wnętrza, fakturę ściany, a nawet optycznie powiększyć pomieszczenie.

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
żarówki energooszczędne
Żarówki dekoracyjne Edison – modne i funkcjonalne rozwiązanie w nowoczesnym wnętrzu

Zamknij