Lampa do garderoby? Sprawdź zalety kinkietu nad szafką!

Sie 19, 2020 | Poradniki | 0 komentarzy

Garderoba jest miejscem trudnym do oświetlenia. Większość wielbicieli tego typu rozwiązań decyduje się na małe reflektory ledowe, które łatwo zmieścić pomiędzy meblami. Jednak istnieją lampy na szafki, które są wykorzystywane rzadziej, a prezentuje się o wiele bardziej efektownie. Jakie to typy oświetlenia? O tym w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

Oświetlanie trudnych miejsc w domu kinkietem

Oświetlanie niektórych miejsc w domu jest skomplikowana i ciężko trafić na optymalne rozwiązanie. Świetnym przykładem jest lustro w łazience. Źle doświetlone będzie razić w oczy, przez co wykonanie codziennych czynności stanie się bardzo utrudnione. Z kolei za mało światła tak samo utrudni nam czynności pielęgnacyjne. Podobnie jest z garderobą. Niedoświetlenie sprawi, że przestaniemy z niej często korzystać, a ubrania zaczniemy magazynować w sypialni. Rzadko zwracamy na to uwagę, jednak lampy mogą mieć większy wpływ na nasze przyzwyczajenia, niż nam się wydaje.

Szukanie najlepszego rozwiązania oświetleniowego

Poszukiwanie najlepszych rozwiązań oświetleniowych może trochę potrwać. Szczególnie jeśli właśnie urządzamy mieszkanie i nie mamy jeszcze sprecyzowanego planu. Warto wtedy przeglądać blogi tematyczne oraz czytać magazyny o projektowaniu wnętrz, w których znajdziemy nowoczesne rozwiązania i najmodniejsze dodatki oświetleniowe. Dobrym pomysłem będzie też rozrysowanie planu i przymierzenie lampek na żywo, co pozwoli lepiej dopasować punkty oświetleniowe, a w razie problemów zmienić coś w ostatniej chwili.

Kinkiet jako uniwersalne źródło światła

Kinkiet jest jednym z ciekawszych typów lamp, ponieważ zamontowany w odpowiednim miejscu, z powodzeniem zastąpi o wiele mocniejsze źródła światła. Ponadto budowa kinkietu może być tak różnorodna, że bez problemu znajdziemy styl pasujący do naszego wnętrza i odpowiadający naszym potrzebom. Bywa i tak, że kinkiet swoim kształtem w ogóle nie kojarzy się z takim typem lampy, a bardziej z nowoczesną listwą halogenową lub ledową.

Garderoba – najtrudniejsze miejsce do oświetlenia

Jednym z miejsc, gdzie kinkiet okazuje się strzałem w dziesiątkę, jest garderoba. Warto dodać, że nie zawsze jest to osobne pomieszczenie. Czasami garderoba wydzielona jest z części sypialnej przesuwnymi drzwiami. W takich sytuacjach nie każdy decyduje się na jej oświetlenie, co daje się we znaki niedługo później. Ciężko znaleźć w niej odpowiednie ubrania, a zniekształcona barwa światła utrudnia wybranie bluzki w ulubionym kolorze.

Świetną lampą idealnie pasującą do garderoby jest kinkiet naszafkowy. Znajdziemy go w tak wielu wariantach, że na pewno każdy trafi na formę idealną dla siebie. Ponadto ten typ oświetlenia może posiadać włącznik sznurkowy, co pozwala zmniejszyć problem z rozprowadzeniem przewodów we wnętrzu szafy.

Kinkiet naszafkowy – oszczędne rozwiązanie dla każdego

Jednym ze sprytniejszych rozwiązań oświetleniowych jest kinkiet naszafkowy. To specyficzny typ lampy, których uchwyt ułatwia mocowanie na wysoko umieszczonych meblach i lustrach. Taki kinkiet świetnie sprawdzi się nad lustrem, w kuchni i w garderobie, ponieważ jego profilowanie sprawia, że lampa świetnie oświetla to, co znajduje się pod nią. Montaż kinkietów naszafkowych jest prosty – przypomina przykręcanie listwy halogenowej. Ponadto w niektórych modelach kąt świecenia lampki jest regulowany, co poszerza jej zastosowanie. Na przykład może sprawdzić się też nad biurkiem lub kuchennym blatem.

Kinkiet naszafkowy jako oświetlenie toaletki i kącika kosmetycznego

Kinkiety naszafkowe sprawdzają się świetnie również jako improwizowane oświetlenie toaletki. Niektóre stoliki z lustrami nie mają fabrycznego oświetlenia, a kinkiety wydają się świetną alternatywą. Ponadto niektóre lampy tego typu są w nowoczesnym kształcie i przypominają oświetlenie rodem z toaletek w stylu Hollywood. Połączenie ich z domową toaletką będzie trafionym wyborem i z pewnością doda szyku pomieszczeniu, w którym się znajduje. Z takich zestawów ucieszą się również nastolatki, dlatego warto o nich pomyśleć w ramach remontu pokoju naszej pociechy.

Kinkiet naszafkowy to trafiony wybór do kącika ucznia

Jeśli mamy problem z oświetleniem kącika ucznia, to warto zastanowić się nad kinkietem naszafkowym. Łatwo zamontujemy go po odpowiedniej stronie biurka, co ułatwi naukę wieczorami i w pochmurne dni. Ponadto modele z regulacją kąta nachylenia lampki sprawią, że kinkiet będzie mógł być wykorzystany nie tylko do pracy, ale również podczas odpoczynku.

Kinkiet nad szafką – idealna lampa do kłopotliwych miejsc

Na koniec kilka słów podsumowania. Kinkiet naszafkowy to lampa niemal idealna, świetnie doświetli problematyczne miejsca i przyda się tam, gdzie wykonujemy czynności wymagające precyzji. Jej uniwersalny charakter pozwala zamontować ją w kuchni, garderobie, biurze, pokoju dziecka, a nawet w łazience. Jeśli potrzebujesz dodatkowego źródła światła i nie masz na nie pomysłu, to sprawdź, czy to nie miejsce dla kinkietu naszafkowego.

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
Abażur może być ozdobą kinkietu
Rodzaj klosza a kinkiet — jak na siebie wpływają?

Zamknij