Kinkiety z wyłącznikiem sznurkowym – hit czy kit z poprzedniej epoki?

Maj 5, 2020 | Poradniki | 0 komentarzy

Niektóre lampy możemy wyobrazić sobie już po samej nazwie. Tak właśnie jest z kinkietami. To charakterystyczne oświetlenie przywodzi nam na myśl minioną epokę i babciny pokój, gdzie jedno ze źródeł światła często umieszczone było nad wygodnym fotelem, a rolę włącznika pełnił sznurek. Dzisiaj często wracamy do starych trendów, dowolnie mieszając je z nowoczesnym minimalizmem i loftową przestronnością.

Jeśli rozglądasz się za oryginalnym dodatkiem do mieszkania, ale szukasz w nim również funkcjonalności, to rozważ kupno kinkietu z wyłącznikiem sznurkowym. W poniższym artykule przedstawimy kilka mocnych argumentów, które za nim przemawiają. Zapraszamy do czytania.

Czym jest kinkiet z wyłącznikiem sznurkowym?

Lampa kinkiet jest oświetleniem naściennym, cenionym głównie za wszechstronność i łatwość dopasowania do stylu wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, od takich z materiałowym klasycznym kloszem, po nowoczesne lampy-żarówki, których uroda tkwi głównie w prostocie. Kinkiet z wyłącznikiem sznurkowym najlepiej sprawdzi się wszędzie tam, gdzie często korzystamy z dodatkowego oświetlenia i potrzebujemy czegoś, co łatwo włączyć nawet znajdując się w znacznej odległości od lampki. Ponadto sam sznurek, wbrew pozorom, nie szpeci otoczenia i może być wykonany z wielu materiałów, na przykład z koralików lub lnianego włókna.

Kinkiet z wyłącznikiem sznurkowym jest królem kontrastów!

Kinkiet z włącznikiem sznurkowym jest nie tylko uniwersalnym źródłem światła, ale również świetnie podkreśla styl mieszkania. Ponadto może okazać się niecodziennym dodatkiem, na który nasi goście zawsze zwrócą uwagę. Mnogość materiałów i różnorodność deseni zapewniają dopasowanie do każdego wnętrza lub wręcz przeciwnie, pozwolą stworzyć intrygujący kontrast pomiędzy stonowanym otoczeniem.

Sznurek zastępujący klasyczny wyłącznik lampy może też sam z siebie stanowić ciekawy dodatek. Sporo kinkietów zaopatrzonych jest w dyskretną cienką żyłkę z koralikiem na końcu, jednak można wybrać inny wariant albo podmienić na coś, co zrobimy własnymi rękami.

W jakim pokoju najlepiej sprawdzi się kinkiet z włącznikiem sznurkowym?

Lampy są elementem obecnym w każdym pomieszczeniu, jednak to od nas zależy, jak będą się prezentować. Nie zapomnijmy, że kinkiety pełnią wiele funkcji i oprócz niebanalnej dekoracji są też ważnym źródłem światła. Lampy tego typu mogą wspomagać główne oświetlenie, ale też mogą same stanowić najważniejsze źródło światłą. Wszystko zależy od klosza. Te grube i materiałowe tłumią żarówki, co przekłada się na ciepłe i rozproszone światło. Z kolei kinkiety bez kloszy lub o typie skupiającym, będą mocnym oświetleniem, idealnym do pracy i skomplikowanych czynności codziennych.

Kinkiety na ścianę możemy śmiało montować w każdym pomieszczeniu. Tak samo dobrze sprawdzą się w przedpokoju, jak i w salonie. Mogą również wspomóc dziecko w nauce, gdy zamontujemy taką lampę zaraz nad biurkiem.

Dwa razy więcej światła dzięki podwójnemu kinkietowi ze sznurkiem

Najczęściej spotykamy pojedynczy wariant, jednak kinkiety podwójne ze sznurkiem także są świetnym rozwiązaniem. Modele o długich i giętkich stelażach dają wiele możliwości ułożenia, dzięki czemu bez problemu oświetlimy nimi dużą przestrzeń. Świetnie sprawdzą się nad kuchennym stołem w małym mieszkaniu, dzięki czemu w jednej chwili przemienimy blat w przestrzeń roboczą lub pomożemy dzieciom w odrabianiu lekcji podczas gotowania posiłków.

Podwójny kinkiet warto także montować przy łożu małżeńskim, gdyż doświetli równocześnie obie strony łóżka – nigdy więcej kłótni o prawidłowe ustawienie lampki. Docenią to zwłaszcza wielbiciele wieczornej lektury i wyszywania.

Kinkiet z wyłącznikiem sznurkowym – hit nowoczesnego wnętrza

Kinkiety ze sznurkiem stanowią ciekawą alternatywę dla innych klasycznych lamp, kiedy chcemy uzupełnić wnętrze czymś oryginalnym. Ostatnio w trendach wnętrzarskich przewija się połączenie nowoczesności ze swojskim i przytulnym klimatem, rodem z babcinego mieszkania. Jeśli planujemy uzyskać właśnie taki efekt, jednak nie byliśmy pewni co do dodatków, to klasyczny kinkiet może okazać się trafionym wyborem, który pozostanie z nami na wiele lat. To ten typ lampy, który nigdy się nie nudzi i zawsze jest na niego miejsce.

 

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kinkiet na wysięgniku
Kinkiety na wysięgniku – wygodne oświetlenie pasujące do każdego domu

Zamknij