Kinkiety klasyczne czy nowoczesne – które będą lepsze do Twojego domu?

Cze 22, 2018 | Poradniki | 0 komentarzy

Oświetlenie domu stanowi ważny element dekoracji wnętrza. Buduje nastrój w pomieszczeniu i podkreśla charakter wystroju, dlatego jego wybór jest tak istotny i tym bardziej nie powinien być przypadkowy. Projektując oświetlenie w domu, najczęściej decydujemy się na dwa typy oświetlenia: ogólne, które ma za zadanie równomiernie oświetlić całe pomieszczenie i miejscowe, które ma na celu odpowiednio doświetlić poszczególne miejsca w naszym domu.

Kinkiety – zastosowanie

Kinkiety montuje się na ścianie. Dzięki swoim stosunkowo niewielkim rozmiarom zajmują niewiele miejsca, co niewątpliwie jest ich zaletą. Ich światło zazwyczaj jest delikatne i subtelne, dlatego kinkiety raczej stosuje się jako oświetlenie wspomagające i dekoracyjne, a nie ogólne. Przy samych kinkietach w pomieszczeniu mogłoby być zdecydowanie za ciemno. Kinkiety najczęściej wykorzystuje się do oświetlenia ciągów komunikacyjnych, strefy lustra, obrazów, wypoczynku. Kinkiet doskonale sprawdzi się również w roli lampki nocnej zamontowanej tuż nad łóżkiem.

jakie kinkiety wybrać do domu?

Kinkiety klasyczne do domu

Kinkiety występują w różnych wzorach i rozmiarach – od form klasycznych po nowoczesne. Klasyczne kinkiety do domu dobrze będą pasować do wnętrz utrzymanych w tradycyjnym duchu. Kinkiety klasyczne, dzięki temu, że mają swoją ponadczasową i uniwersalną formę, są bardzo chętnie wybierane do różnych wnętrz i pomieszczeń. Najlepiej prezentuje się one w formie oprawy szklanej (np. szkło mleczne) z żarówką. Taki typ kinkietów znalazł zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych. Natomiast dla miłośników ponadczasowej klasyki szczególnie polecamy kinkiety przypominające dawne świeczniki, które idealnie pasują do tych wyrafinowanych wnętrz.

 

Kinkiety nowoczesne

Bardzo popularną formą oświetlenia w ostatnim czasie są kinkiety nowoczesne, które jeszcze do niedawna kojarzyły się głównie z hotelami i restauracjami. Dziś stanowią oryginalne wykończenie wielu pomieszczeń domowych, a ich popularność nieustannie rośnie. W sklepach znaleźć można szeroką gamę kinkietów nowoczesnch, które są znakomitym uzupełnieniem głównego źródła światła. Kinkiety nowoczesne mogą zadziwiać designem. Przybierają kształty figur geometrycznych – bardzo popularny jest model kuli w metalowej oprawie – który świetnie wpisuje się w minimalistyczny design mieszkań. Ostatnio dużą popularnością cieszą się także kinkiety bez oprawy z widoczną żarówką Edisona. Minimalistyczne w swoim wyrazie, ale jednocześnie zwracające uwagę oryginalnym wyglądem, świetnie będą pasować do wnętrz industrialnych.

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
kinkiety do sypialni
Jakie wybrać kinkiety do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym pragniemy wypocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Z tego też względu oświetlenie sypialni powinno...

Zamknij