Kinkiety wielokierunkowe jako sposób na klimatyczne wnętrze

Mar 19, 2019 | Artykuły | 0 komentarzy

Stylowe oświetlenie naszego domu lub mieszkania, niezależnie od tego czy jest ono wewnętrzne czy zewnętrzne, ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów. Zabawa światłem jest dzisiaj bardzo popularna, bowiem dodaje ono naszej przestrzeni dodatkowego, wyjątkowego klimatu i aranżacji. Sprawdzi się szczególnie, kiedy zaprosimy na wieczór w nasze ,,cztery kąty” rodzinę lub przygotowujemy małą bądź dużą imprezę dla większego grona osób. Stawiając na ciekawe oświetlenie wnętrza, nie można nie wspomnieć o kinkietach ściennych, które już od wielu lat znane są jako jedne z najpopularniejszych sposobów oświetlania pomieszczeń. Dzisiaj przyjrzymy się ich dwukierunkowej odmianie.

Kinkiety ścienne stylowe – jak najlepiej wkomponować je w wystrój wnętrza?

Ile różnego rodzaju stylów wystroju wnętrza, tyle też samych kinkietów. Możemy dopasować je jak tylko chcemy, a dobór efektywnej lampy w stylu vintage, glamour, klasycznym i nowoczesnym nie stanowi dzisiaj zupełnie żadnego problemu. Czasy ciężkich, mosiężnych żyrandoli odeszły w niepamięć. Kinkiety nowoczesne są jak dwa w jednym: stylowy design oraz piękne oświetlenie. Obecnie popularne są kinkiety zarówno nowoczesne jak i ich klasyczny odpowiednik z abażurem, który jest zazwyczaj mały i dopasowany do wystroju całego wnętrza oraz roztacza odpowiednie światło dla całej przestrzeni.

Gdzie najlepiej powiesić kinkiet zewnętrzny góra dół

Tego typu oświetlenie zawsze było bardzo popularne i także obecnie nie wychodzi z mody. Przyozdabia wnętrza naprawdę wielu pomieszczeń. Wśród produktów możemy jeszcze wyróżnić podział na: kinkiet dwukierunkowy zewnętrzny i wewnętrzny. Ten pierwszy to najczęściej spotykana ozdoba zewnątrza domu, która uatrakcyjnia jego front. W takim wypadku pełni on dwie funkcje:

  • w efektywny sposób oświetla on wejście do naszego domu bądź mieszkania;
  • jest ciekawym elementem dekoracyjnym naszego budynku.

Ciekawym sposobem na umieszczenie kinkietu dwukierunkowego zewnętrznego jest jego zamontowanie na naszym balkonie lub też tarasie. W ciepłe wieczory będzie on atrakcyjnym towarzyszem do odpoczynku czy rozmów do późnych godzin nocnych, którym sprzyjają letnie wieczorne pory.

Kinkiet dwukierunkowy wewnętrzny

Czasy jednakowych żyrandoli i kinkietów na ścianie odeszły do lamusa. Urządzając dzisiaj mieszkanie przykładamy taką samą wagę do gustownego wnętrz jak i do oświetlenia.  Kinkiet dwukierunkowy wewnętrzny to także często wybierany element wystroju domu lub mieszkania. Efektownie zdobi korytarz, w którym witamy naszych gości i doskonale dodaje smaku naszemu wnętrzu. Dodatkowo ciekawie sprawdza się jako element w pokojach, ponieważ kinkiet dwukierunkowy wewnętrzny stwarza w pomieszczeniu unikalną i nastrojową atmosferę.

Kinkiet zewnętrzny góra dół led

Oświetlenie led charakteryzuje się odtworzeniem spektrum światła słonecznego. Co istotne, nasz wzrok jest przystosowany do widzenia właśnie tego typu dziennego, tzw. ,,białego” światła. Słynne ,,ledówki” to coraz chętniej wybierany typ oświetlenia nie tylko ze względu na  oszczędność energii elektrycznej, ale również możliwość najbardziej elastycznego dostosowania źródeł światła do pomieszczenia, w których możemy je zamontować.Kinkiety ścienne góra dół led cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem podczas urządzania przestrzeni.

Kinkiety wielokierunkowe, a kinkiety zwyczajne

W czym tkwi wyjątkowość kinkietów dwukierunkowych? Ich najważniejsza cecha to dawanie światła do góry, do sufitu i na dół, na podłogę w pomieszczeniu, gdzie są zamontowane. Mogą one dzięki temu oświetlać podłogę przy wejściu i tym samym zwiększać bezpieczeństwo wśród domowników. Górne światło sprawdzi się idealnie jako element tworzący nastrój w domu. Oczywiście światło może padać w wielu kierunkach, niekoniecznie musi być skierowane w górę lub w dół. Mnogość dostępnych na rynku tego typu materiałów sprzyja kreatywności w dekorowaniu światłem swojego otoczenia. Decydując się na zakup kinkietów wielokierunkowych, mamy pełną możliwość ,,żonglowania” światłem jak tylko będziemy mieli ochotę. Ustawienia możemy dostosować do różnych okazji: możemy kinkiety wewnętrzne dwukierunkowe ustawiać w wersji do nastrojowego wieczoru, do imprezy zorganizowanej w domu, do domowego kina. Wszystko zależy od tego na czym najbardziej chcemy się skupić oświetlając nasze wnętrze. Ładnymi kinkietami równie dobrze możemy udekorować korytarz czy łazienkę. W tym ostatnim przypadku szczególnie możemy w interesujący sposób stworzyć klimat do kąpieli lub wieczornego relaksu.

 

Zapisz się do naszego newslettera

Przeczytaj poprzedni wpis:
kinkiety idealne do czytania książek
Kinkiety do czytania – jak dobrać odpowiednie oświetlenie do wieczornego relaksu z książką?

Temat bliski każdemu miłośnikowi książek. Co lepszego można robić wieczorami niż siedzieć w ulubionym fotelu z dobrą lekturą i zapomnieć...

Zamknij